LEKTORZY

mgr JAKUB PIENIĄŻEK

`francuski, włoski, hiszpański i portugalski
JAKUB PIENIĄŻEK
Magister filologii romańskiej Uniwersytetu Łódzkiego, ekspert pedagogiczny w zakresie nauczania języków obcych, tłumacz pisemny i ustny języków romańskich.
 
Podczas studiów na Uniwersytecie Łódzkim odbył obowiązkowe praktyki pedagogiczne w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum i zdobył uprawnienia do nauczania języków obcych na wszystkich szczeblach polskiego systemu oświaty.
 
Swoje doświadczenie zawodowe w nauczaniu języków obcych zdobywał również za granicą. Studiował dydaktykę języków obcych na Uniwersytecie Sabaudzkim w Chambery (Francja), a także odbył roczny staż pedagogiczny w Agrupamento de Escolas de Carvalhos (Portugalia), gdzie zajmował się nauczaniem języka francuskiego, włoskiego i polskiego dla obcokrajowców.  W 2015 roku otrzymał stypendium Ambasady Francji w Polsce i odbył dwutygodniowy staż dla nauczycieli języka francuskiego w renomowanym ośrodku BELC w Nantes.
 
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych. Uczy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Pracował jako nauczyciel w szkołach publicznych, a także jako lektor w szkołach językowych prowadząc zajęcia indywidualne, kursy grupowe i kursy in-company na wszystkich poziomach zaawansowania. W Romaniście prowadzi zajęcia indywidualne, konwersacje, kursy języka specjalistycznego, a także przygotowuje do egzaminów językowych. Posiada certyfikat DALF poświadczający znajomość języka francuskiego na poziomie C2. Jest licencjonowanym egzaminatorem TELC i TGLS z j. francuskiego.
 
 
Copyright ©2017 Romanista "Instytut Języków Romańskich", All Rights Reserved.